Mezinárodní den Ryzlinku

Mezinárodní den Ryzlinku


Dne 13. 3. se slaví Mezinárodní den Ryzlinku
. A naše vinařství v Drnholci tento svátek vína již tradičně slaví také. Oslavte ho s námi, s rodinným vinařstvím Sol Invictus, a vychutnejte si naše Ryzlinky se slevou až 24%.

Ryzlink rýnský je právem nazýván královskou odrůdou. Dává krásně plná, tělnatá vína s vyšším obsahem kyselinky a menším obsahem zbytkového cukru. Víno je velmi svěží s harmonickou a plnou chutí. Ve vůni našeho Ryzlinku rýnského můžete hledat minerální a meruňkové aroma. Je to odrůda, která si ráda poleží ve sklepě a jen málokdy se pije jako mladá. Naopak, roky ji sluší.

Mezinárodní den Ryzlinku

Historie a původ

Ryzlink rýnský pochází pravděpodobně z údolí Rýna. Odrůda byla poprvé zmíněna v dokumentu v polovině 15. století, když se položka "Riesling" objevila na faktuře v Rüsselheimu (dnešní Frankfurt). Nicméně o původ se také hlásí vinaři rakouského Wachau, protože v dokumentech z 13. století je zmiňována vinice zvaná Rizling.

Podle rakouského biologa Dr. Ferdinanda Regnera pochází Riesling z pravděpodobně přirozeného křížení mezi Révou vinná lesní (divoká), Tramínem a odrůdou White Heunisch.

Terroir

O Ryzlinku se říká, že je obzvláště dobrý ve vyjádření charakteru půdy (terroir). Pozdně dozrávající réva je odolná vůči mrazu a jen málo náchylná k padlí (houba) a botrytidě (plísni šedé). Zvláště dobře se ji daří v relativně chladných oblastech, na půdách od břidlice až po původní horniny, na slunečných strmých svazích.

Mezinárodní den Ryzlinku

Mezinárodní den Ryzlinku

Ryzlink rýnský 2020

Víno s minerálním a meruňkovým aroma s menším zbytkovým cukrem a svěží kyselinkou.
Mezinárodní den Ryzlinku

Ryzlink vlašský 2020

Víno s grepovým a minerálním aromá, svěží kyselinkou a malým zbytkovým cukrem.Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení