Naše vína

V našem rodinném vinařství SOL INVICTUS vyrábíme vína v menším množství, zato poctivě a z těch nejkvalitnějších odrůd vín Mikulovska. Ve víně se tak odráží krása a ráz Mikulovské vinařské podoblasti, kde je úcta k vinařskému řemeslu a jeho historii neodmyslitelnou součástí každodenního života.

Vína SOL INVICTUS vyrábíme výhradně z hroznů vypěstovaných na našich vinicích, které se rozprostírají v Mikulovské vinařské podoblasti. Jedná se o exkluzivní lokality proslulé svou jedinečností a vysokou kvalitou vyráběných vín, mezi které patří Dolní Dunajovice - Dunajovický kopec, Plotny, Zimní vrch a Mikulov Turold.

Vína Sol Invictus

Našim vinicím dáváme vše potřebné, čerpáme ze zkušeností našich předků, chováme se ekologicky a dbáme na ochranu životního prostředí. Využíváme také nových technologických možností a trendů a posouváme tak naše vinařství vstříc novým výzvám. Vína vyrábíme výhradně z hroznů vypěstovaných na našich vinicích, které se rozprostírají v Mikulovské vinařské podoblasti. Jedná se o exkluzivní lokality proslulé svou jedinečností a vysokou kvalitou vyráběných vín. Jedná se o oblast Dolní Dunajovice - Dunajovický kopec, Plotny, Zimní vrch a Mikulov Turold.

O naše víno se staráme s láskou a v tom nám exkluzivně pomáhá skvělý vinařský technolog Roman Himal. Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat s jedním z nejlepších vinařských technologů, který se výrobou vína zabývá přes 20 let.

NPP Dunajovické kopce

Jednou z oblastí, kde se rozprostírají naše vinice, jsou Dunajovické kopce. Národní přírodní památka „NPP Dunajovické kopce“ je vyvýšené území nad obcí Dolní Dunajovice v okrese Břeclav, chráněné pro svoji přírodní jedinečnost uprostřed zemědělsky využívané krajiny. Jedná se o lokalitu v minulosti obdělávanou a poté ponechanou ladem. Následkem toho, a v závislosti na klimatických a geologických podmínkách, se tu vytvořil přírodně blízký stepní ekosystém. Ve spojení s okolními obdělávanými vinicemi a panorámatem Pálavy v pozadí, je toto území dalším kouzelným místem jižní Moravy. A právě zde se rozkládají naše vinice. 


V naší současné nabídce vín naleznete vína ke speciálním příležitostem, rodinným oslavám, firemním večírkům i ke zpříjemnění běžných večerů
. Velmi rádi vám poradíme s výběrem vhodného vína a pomůžeme sestavit nabídku vín pro firemní akci či oslavu. A pokud byste chtěli udělat radost vašim zákazníkům, obchodním partnerům nebo zaměstnancům, rádi připravíme víno v balení s vaším firemním logem.

Víno vonící po sušeném banánovém chipsu a ananasu s menším obsahem zbytkového cukru a svěží kyselinkou.

Ryzlink rýnský

Víno s minerálním a meruňkovým aroma s menším zbytkovým cukrem a svěží kyselinkou.

Rulandské šedé

Víno s hruškovým a medovým aromá, svěží kyselinkou a vysokým zbytkovým cukrem. 

Ryzlink vlašský

Víno s grepovým a minerálním aromá, svěží kyselinkou a malým zbytkovým cukrem.
Víno s aroma černého rybízu a bezového květu, svěží kyselinkou a menším obsahem zbytkového cukru.

Sylvánské zelené

Víno se smetanově kořenitou až jablečnou vůní doplněné menším zbytkovým cukrem a svěží kyselinkou.

Tramín červený

Víno vonící po hruškách a fialkách doplněné medovou chutí se svěží kyselinkou.

Vetlínské zelené

Víno s květnatým až ovocným aromá, kořenitou chutí černého pepře, svěží kyselinkou a malým zbytkovým cukrem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení