Naše vína

V našem rodinném vinařství SOL INVICTUS vyrábíme vína v menším množství, zato poctivě a z těch nejkvalitnějších odrůd vín Mikulovska. Ve víně se tak odráží krása a ráz Mikulovské vinařské podoblasti, kde je úcta k vinařskému řemeslu a jeho historii neodmyslitelnou součástí každodenního života.

Vína SOL INVICTUS vyrábíme výhradně z hroznů vypěstovaných na našich vinicích, které se rozprostírají v Mikulovské vinařské podoblasti. Jedná se o exkluzivní lokality proslulé svou jedinečností a vysokou kvalitou vyráběných vín, mezi které patří Dolní Dunajovice - Dunajovický kopec, Plotny, Zimní vrch a Mikulov Turold.

Vína Sol Invictus

Našim vinicím dáváme vše potřebné, čerpáme ze zkušeností našich předků, chováme se ekologicky a dbáme na ochranu životního prostředí. Využíváme také nových technologických možností a trendů a posouváme tak naše vinařství vstříc novým výzvám. Vína vyrábíme výhradně z hroznů vypěstovaných na našich vinicích, které se rozprostírají v Mikulovské vinařské podoblasti. Jedná se o exkluzivní lokality proslulé svou jedinečností a vysokou kvalitou vyráběných vín. Jedná se o oblast Dolní Dunajovice - Dunajovický kopec, Plotny, Zimní vrch a Mikulov Turold.

O naše víno se staráme s láskou a v tom nám exkluzivně pomáhá skvělý vinařský technolog Roman Himal. Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat s jedním z nejlepších vinařských technologů, který se výrobou vína zabývá přes 20 let.

NPP Dunajovické kopce

Jednou z oblastí, kde se rozprostírají naše vinice, jsou Dunajovické kopce. Národní přírodní památka „NPP Dunajovické kopce“ je vyvýšené území nad obcí Dolní Dunajovice v okrese Břeclav, chráněné pro svoji přírodní jedinečnost uprostřed zemědělsky využívané krajiny. Jedná se o lokalitu v minulosti obdělávanou a poté ponechanou ladem. Následkem toho, a v závislosti na klimatických a geologických podmínkách, se tu vytvořil přírodně blízký stepní ekosystém. Ve spojení s okolními obdělávanými vinicemi a panorámatem Pálavy v pozadí, je toto území dalším kouzelným místem jižní Moravy. A právě zde se rozkládají naše vinice. 


V naší současné nabídce vín naleznete vína ke speciálním příležitostem, rodinným oslavám, firemním večírkům i ke zpříjemnění běžných večerů
. Velmi rádi vám poradíme s výběrem vhodného vína a pomůžeme sestavit nabídku vín pro firemní akci či oslavu. A pokud byste chtěli udělat radost vašim zákazníkům, obchodním partnerům nebo zaměstnancům, rádi připravíme víno v balení s vaším firemním logem.

Víno vonící po sušeném banánovém chipsu a ananasu s menším obsahem zbytkového cukru a svěží kyselinkou.

Ryzlink rýnský

Víno s minerálním a meruňkovým aroma s menším zbytkovým cukrem a svěží kyselinkou.

Rulandské šedé

Víno s hruškovým a medovým aromá, svěží kyselinkou a vysokým zbytkovým cukrem. 

Ryzlink vlašský

Víno s grepovým a minerálním aromá, svěží kyselinkou a malým zbytkovým cukrem.
Víno s aroma černého rybízu a bezového květu, svěží kyselinkou a menším obsahem zbytkového cukru.

Sylvánské zelené

Víno se smetanově kořenitou až jablečnou vůní doplněné menším zbytkovým cukrem a svěží kyselinkou.

Tramín červený

Víno vonící po hruškách a fialkách doplněné medovou chutí se svěží kyselinkou.

Vetlínské zelené

Víno s květnatým až ovocným aromá, kořenitou chutí černého pepře, svěží kyselinkou a malým zbytkovým cukrem.
Zpět do obchodu