O vinařství

Vínem se zabýváme od roku 2017. V našem rodinném vinařství SOL INVICTUS vyrábíme vína v menším množství, zato poctivě a z těch nejkvalitnějších odrůd vín Mikulovska. Ve víně se tak odráží krása a ráz Mikulovské vinařské podoblasti, kde je úcta k vinařskému řemeslu a jeho historii neodmyslitelnou součástí každodenního života. Proto i my čerpáme z bohatých tradic a zkušeností našich předků, jejich lásce k vínu a pokoře k přírodě.

Vína Sol Invictus

Našim vinicím dáváme vše potřebné, čerpáme ze zkušeností našich předků, chováme se ekologicky a dbáme na ochranu životního prostředí. Využíváme také nových technologických možností a trendů a posouváme tak naše vinařství vstříc novým výzvám. Vína vyrábíme výhradně z hroznů vypěstovaných na našich vinicích, které se rozprostírají v Mikulovské vinařské podoblasti. Jedná se o exkluzivní lokality proslulé svou jedinečností a vysokou kvalitou vyráběných vín. Jedná se o oblast Dolní Dunajovice - Dunajovický kopec, Plotny, Zimní vrch a Mikulov Turold.

O naše víno se staráme s láskou a v tom nám exkluzivně pomáhá skvělý vinařský technolog Roman Himal. Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat s jedním z nejlepších vinařských technologů, který se výrobou vína zabývá přes 20 let.

Název SOL INVICTUS

SOL INVICTUS v překladu znamená "neporažené Slunce". V Římské říši bylo Slunce oficiálním bohem a patronem vojáků. Roku 274 nl. římský císař Aurelianus z něj učinil oficiální náboženství vedle tradičních římských kultů. A protože bez dobrého sluníčka nám dobré víno nevznikne, vypůjčili jsme si tento název z historie. Chceme ukázat, že vše se postupně vyvíjí jak v životě, náboženství, tak i v životě vína a vinaře. Ničeho nedosáhneme hned, cíle lze dosáhnout úsilím a poctivým přístupem. A přesně tak přistupujeme k naši práci a k našemu vínu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení