O vinařství

Vínem se zabýváme od roku 2017. V našem rodinném vinařství SOL INVICTUS vyrábíme vína v menším množství, zato poctivě a z těch nejkvalitnějších odrůd vín Mikulovska. Ve víně se tak odráží krása a ráz Mikulovské vinařské podoblasti, kde je úcta k vinařskému řemeslu a jeho historii neodmyslitelnou součástí každodenního života. Proto i my čerpáme z bohatých tradic a zkušeností našich předků, jejich lásce k vínu a pokoře k přírodě.

Vína Sol Invictus

Našim vinicím dáváme vše potřebné, čerpáme ze zkušeností našich předků, chováme se ekologicky a dbáme na ochranu životního prostředí. Využíváme také nových technologických možností a trendů a posouváme tak naše vinařství vstříc novým výzvám. Vína vyrábíme výhradně z hroznů vypěstovaných na našich vinicích, které se rozprostírají v Mikulovské vinařské podoblasti. Jedná se o exkluzivní lokality proslulé svou jedinečností a vysokou kvalitou vyráběných vín. Jedná se o oblast Dolní Dunajovice - Dunajovický kopec, Plotny, Zimní vrch a Mikulov Turold.

O naše víno se staráme s láskou a v tom nám exkluzivně pomáhá skvělý vinařský technolog Roman Himal. Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat s jedním z nejlepších vinařských technologů, který se výrobou vína zabývá přes 20 let.

Název SOL INVICTUS

SOL INVICTUS v překladu znamená "neporažené Slunce". V Římské říši bylo Slunce oficiálním bohem a patronem vojáků. Roku 274 nl. římský císař Aurelianus z něj učinil oficiální náboženství vedle tradičních římských kultů. A protože bez dobrého sluníčka nám dobré víno nevznikne, vypůjčili jsme si tento název z historie. Chceme ukázat, že vše se postupně vyvíjí jak v životě, náboženství, tak i v životě vína a vinaře. Ničeho nedosáhneme hned, cíle lze dosáhnout úsilím a poctivým přístupem. A přesně tak přistupujeme k naši práci a k našemu vínu.

Zpět do obchodu